ראשי » ממ"ד » היתר לבניית ממ"ד – למה צריך לשים לב כשבונים ממד בבית?

היתר לבניית ממ"ד – למה צריך לשים לב כשבונים ממד בבית?

הנפקת היתרי בנייה היא משימה הנדסית מורכבת עם השפעה על כל תהליך הבנייה. בפרט בכל מה שנוגע לתהליך היתר לבניית ממ"ד, אשר מחויב בפיקוח הדוק של רגולטורים רבים. יש צורך לפעול על פי תהליך עבודה מסודר ולקבל את כל האישורים הנדרשים, בדרך להקמה של ממד בטיחותי למשפחה שלכם. אז איך בדיוק אפשר לקבל היתר ממד ומה אתם צריכים לעשות לאורך הדרך? כל הפרטים בכתבה הבאה.

כל פרויקט בנייה בישראל, מחויב היום להקים מרחב מוגן דירתי שעומד בדרישות פיקוד העורף. אבל בדרך לעבודה בשטח, אתם צריכים לקבל היתר לבניית ממד נקודה לעיתים החברה שמבצעת את העבודות בנכס תיקח אחריות על הוצאת היתר ממד. ולעיתים זאת תהיה האחריות של הדיירים שמתגוררים בנכס. כך או כך, יש כמה שלבים בדרך להוצאת היתר שאתם חייבים להכיר:

התאמת תוכניות העבודה על מנת לקבל היתר ממד

במידה ואין לכם מה עדכנית של הבית, עליכם להגיש הכנסת מודד. זהו שירות שבו מתבצעת מדידה מחודשת של כל חדרי הבית, על מנת לוודא שאין חריגות בנייה. לאחר מכן, אתם תידרשו ליצור תוכנית אדריכלית מחודשת של הבית. אשר בה נמצא גם הממד. כל תוכניות ההקמה של הממד חייבות לעמוד בדרישות פיקוד העורף. בין היתר, גודל המעמד לא יקטן מ-14 מטרים רבועים ברוטו. ואתם צריכים ליצור מספיק מקום כדי לפתוח את הדלת כלפי חוץ. לצד התוכנית האדריכלית, יש צורך לבנות גם תוכניות קונסטרוקציה, שבהן יפורטו התשתיות להקמת הממד. תוכניות הקונסטרוקציה חייבות לפרט את סוגי הברזלים והמתכות בהם יעשה שימוש בקירות הממד. כמו גם סוג הדלת והחלון שתרצו להתקין.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת? השאירו פרטים

קבלות אישורי ועדות היתר לבניית ממ"ד

על הנייר, תהליך הוצאת היתר ממד הוא תהליך שיכול לעבור ועדות במהירות, בשל העובדה שמדובר על קדימות ביטחונית. אבל, העומס בוועדות העירוניות והאזוריות הוא עצום. מה שיכול ליצור עיכובים בקבלת היתר. האחריות שלכם לאורך הדרך היא לבדוק מה הוא קצב ההתקדמות. ולוודא שביצעתם את כל המשימות לאורך הדרך. עליכם לקבל את אישור השכנים, להגיע לדיונים לפני הוועדה, ולפרסם את דבר השיפוץ שלכם בעיתונות. כל אלו יעזרו לכם לקדם את מצב התיק בוועדה ולהבטיח שאתם מקבלים את ההיתר המיוחל.

ליווי צמוד היא לא מילה גסה

התמודדות עם ועדות מקצועיות, במיוחד בכל מה שקשור להוצאת התרי בנייה היא תהליך מורכב. ולמרבית הישראלים פשוט אין מספיק ידע בתחום ההנדסה, על מנת למצות את כל האפשרויות שלהם. אם אין לכם ליווי של הקבלן המבצע, אתם יכולים לבקש מחברה חיצונית לעזור לכם. היום נותני שירותים בתחום הנדסה והקונסטרוקציה מסוגלים לתת ליווי שלב אחרי שלב. באיסוף כל החומרים לקראת הוועדה וביצירה של בקשה שעונה על דרישות החוק. כך שאתם תוכלו לתכנן את שלבי הבנייה המתקדמים ולהפוך את בית המגורים שלכם למקום הרבה יותר בטוח. אז לא תחששו לקחת אחריות ולהבטיח את תנאי המגורים הטובים ביותר לילדים שלכם. הממ"ד הוא תעודת הביטוח של הדיירים במבנה, בעת אירועים ביטחוניים. ובמדינה שאף פעם לא נחה, אין מקום להיסוסים ועיכובים מיותרים בתהליך האישור.