ראשי » טיפים » תאורה בממ"ד – למה כדאי לשים לב כשמתקינים גוף תאורה לממ"ד

תאורה בממ"ד – למה כדאי לשים לב כשמתקינים גוף תאורה לממ"ד

ההקמה של ממ"ד, מרחב מוגן דירתי, היא סטנדרט מקצועי חשוב מאוד, בעולם הבנייה. נכון להיום, החוק הישראלי מחייב להתקין ממ"ד בכל בית חדש. וזאת בהתאמה מחייב גם להתקין אמצעי זהירות בתוך הממ"ד. בין היתר, אתם נדרשים להתקין גם תאורה לממ"ד, על בסיס כמה עקרונות מאוד חשובים של בטיחות בעת חירום. זו היא משימה שחייבים להפקיד בידיים מקצועיות, של מומחים מטעם פיקוד העורף. כך שאתם חייבים לעבוד בצורה מסודרת, על מנת להתקין את הממ"ד בשלמותו.

למה כל כך חשוב להתקין תאורה בממ"ד?

בדיוק בשלב שבו אתם בודקים את העמידות של דלת ממ"ד, צריך להתחיל לחשוב על החיפוש אחרי עזרים נלווים נוספים. בראש ובראשונה, אתם מבקשים ליצור אווירה נעימה בממד, בזכות העזרים הללו. בהוויה הישראלי, הממ"ד הוא מקום מאוד מלחיץ שאנחנו נכנסים אליו רק בעת חירום. כך שאתם חייבים לייצר תנאים מעולים לשהייה קצרה או ארוכה בממ"ד, בהתאם למשפחה שלכם. תאורה מרגיעה, אבל גם בטיחותית, יוצרת את התחושה שאתם נמצאים בסביבה הנכונה והטובה ביותר להתמודדות עם האירוע. בין היתר, מנורות חירום שמצביעות על פתחי האוורור ועל דלת הממ"ד, יצליחו ליצור את השינוי. לא כל שכן, חשוב לזכור כי ההתקנה של תאורה לממ"ד היא גם דרישה בטיחותיות של פיקוד העורף. כך שזו היא הזדמנות לטפל בשתי ציפורים במכה אחת כאשר אתם מתקינים תאורת ממ"ד איכותית.

המיקום וזווית התאורה, יאפשרו לכם לתפעל דלת ממ"ד בזהירות

בשלב זה, אתם רוצים לבצע התאמה של תאורה בתוך הממ"ד, על מנת לנצל בצורה מושלמת את מבנה החדר. במידה בלתי מבוטלת, המשימה החשובה ביותר היא יצירת נתיב כניסה ויציאה ברור מהחדר המוגן. מהסיבה הזו, עליכם לתת את הדעת על זוויות ההתקנה של המנורות בהן אתם עושים שימוש. בזהירות המתבקשת, אתם רוצים לבחור את הזוויות הטובות ביותר בהתאם לצרכים שלכם. וכך, להבטיח שאתם לא מסנוורים בטעות את האנשים שנכנסים לתוך הממ"ד. במקביל, ראוי לתת את הדעת גם על עוצמת התאורה וגם על שילוט במידת הצורך. היזהרו בבחירת מנורות בהירות מידי, שכן הן נשרפות במהירות ויכולות בעת חירום לאכזב אתכם. כמו כן אם יש אפשרות לבחור מנורות עם שילוט בטיחות, יכול להיות שתרצו לעשות זאת מבעוד מועד וכך למנוע בלבול תחת לחץ.

רוצים לקבל ייעוץ תאורה חינם? השאירו פרטים ויצרו איתכם קשר

התאמת התאורה לסוגי אירועי חירום שונים

במדינה שבה אירועי חירום הם חלק מהשגרה היומיומית של רבים מן האזרחים, הממ"ד הוא החדר החשוב ביותר בבית. אנחנו לא רוצים לחשוב אפילו על תרחיש שבו מתרחשת פגיעה ישירה בבית המגורים ואין לכם דרך להתמגן. ועל כן, מומלץ מאוד לטפל בתהליך ההקמה של הממ"ד, בשלבים הראשונים להקמת הבית. בדקו שאתם עובדים אך ורק עם קבלנים מורשים של פיקוד העורף. ועשו את כל המאמצים על מנת לעמוד בסטנדרט האבטחה והבטיחות המתקדם ביותר. בצורה מאורגנת ומסודרת, על בסיס ניסיון רב של אנשי המקצוע, הממ"ד יושלם במלואו. במקביל לעבודה על תנאי הבטיחות בממ"ד, אתם גם תצליחו ליצור את הסביבה שתאפשר לבני המשפחה שלכם להירגע בעת חירום. כך שיהיה לכם הרבה יותר קל ונוח, להתמודד עם כל תרחיש שלא יהיה.